Громадський бюджет участі

 

 

Загалом, механізм громадського бюджету запроваджується в Україні нещодавно і без законодавчого закріплення. Проте вже зараз напрацьована практика, яка може бути застосована органами місцевого самоврядування для запровадження громадських бюджетів участі у своїх містах. Зокрема, у більшості міст, які запровадили громадські бюджети, визначені детальні процедури ініціювання, розгляду, голосування та виконання громадського бюджету.

 

ЗАВАНТАЖИТИ ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ

 

public budget

 

Правове середовище для громадських бюджетів участі було проаналізовано в рамках дослідження "Індекс демократичності міст".

 

Під час аналізу не враховано наявні положення про громадський бюджет у містах Ужгород, Краматорськ, Житомир, Біла Церква, оскільки вони були затверджені після 31 травня 2016 року. У Хмельницькому і Луцьку положення, які асоціюються із громадським бюджетом участі, насправді є конкурсами проектів грантового типу (кошти надаються громадським організаціям для їх програм).

 

Зазначимо, що після часових рамок проведеного дослідження громадські бюджетів широко запроваджуються органами місцевого самоврядування, які не враховані у дослідженні.

 

uncpd instrument 07