Громадська експертиза

Громадська експертиза регулюється Постановою Кабінету міністрів України Про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади №976.

 

Буклет "Як провести громадську експертизу?"

 

Правове середовище для громадських експертиз було проаналізовано в рамках дослідження "Індекс демократичності міст".

 

У більшості місцевих рад питання громадських експертиз регулюється у статутах територіальних громад. Проте у статутах не визначено детальної процедури ініціювання та проведення громадських експертиз.

 

У двох містах, а саме Чернівцях та Чернігові, прийнято порядок, який сприяє проведенню громадської експертизи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Порядок визначає процедуру проведення і механізм розгляду пропозицій за результатами громадської експертизи. Відсутнє будь-яке нормативне регулювання у 26 містах: Вінниця, Ковель, Слов'янськ, Малин, Ужгород, Мукачево, Бердянськ, Калуш, Київ, Біла Церква, Кіровоград, Львів, Рубіжне, Дрогобич, Кременчук, Кременець, Харків, Ізюм, Хмельницький, Кам'янець-Подільський, Черкаси, Ватутіне, Новодністровськ, Ніжин, Кривий Ріг, Балта, Первомайськ. У статутах інших 19 міст лише згадано право проведення громадської експертизи.

 

uncpd instrument 06