Публічні консультації

Публічні консультації з громадськістю - це один з інструментів місцевої демократії, який дозволяє залучати громадян до вирішення проблем міста, та підвищує фаховість рішень місцевої влади.

 

БУКЛЕТ "Як повинні проводитись консультації з громадськістю?"

 

Правове середовище для консультацій з громадськістю було проаналізовано в рамках дослідження "Індекс демократичності міст".

 

У більшості міст відсутні процедури консультацій з громадськістю. Здебільшого наявні окремі елементи таких консультацій у формі дорадчо-консультативних органів з фіксованим складом учасників. Проте немає окремого рішення, яке б регламентувало проведення консультацій щодо проекту рішення з широким колом членів територіальної громади.

Із 48 міст, тільки у 4 містах є регламентація консультацій з громадськістю, де розробник проекту акту є суб’єктом ініціювання консультацій – міста Краматорськ, Кропивницький, Чернівці та Ніжин. У 23 містах консультації відбуваються через посередництво громадських рад, а не безпосередньо з членами територіальної громади. Результати консультацій підлягають розгляду місцевою радою та врахуванню у 27 містах.

 

uncpd instrument 04