Публічні консультації

Консультації з громадськістю – це відкрите громадське обговорення (консультації) проекту рішення, оприлюднення пропозиції щодо вирішення певного питання або опитування за для виявлення громадської думки з широким колом членів територіальної громади, яке проводить міська рада. Консультації надають право членам територіальної громади брати участь у вирішення питань міста, надавати свої пропозиції та зауваження до проектів рішень.

 

БУКЛЕТ "Як повинні проводитись консультації з громадськістю?"

 

Завантажити типове положення публічні консультації

 

 

 

Правове середовище для консультацій з громадськістю було проаналізовано в рамках дослідження "Індекс демократичності міст 2018".

 

Окремі положення про проведення консультацій запровадило 7 міст: Київ, Краматорськ, Кропивницький, Львів, Хмельницький, Чернівці, Запоріжжя. Вказані положення визначають: ініціатора консультацій, форму проведення, затвердження плану консультації на рік, порядок розгляду та врахування результатів отриманих під час пропозицій, а також їх оприлюднення.

 

Показник якості процедур консультацій досить високий, на рівні - 80 %.

 

public consultation index

В 10 містах наявні окремі елементи консультацій у формі дорадчо-консультативних органів з фіксованим складом учасників (Івано-Франківськ, Миколаїв, Луцьк, Вінниця, Дніпро, Житомир, Полтава, Рівне, Харків, Чернігів). На жаль робота дорадчо-консультативних органів не забезпечують повноцінного вивчення думки громади та включення зацікавлених сторін

 

Еталон якості

  • Розробник нормативно-правового акту проводить консультації з громадськістю
  • Формою проведення консультацій є зустріч з обговорення нормативно-правових актів або проблеми
  • Передбачено розробку та затвердження щорічного плану проведення консультацій
  • Передбачено можливість проведення консультацій з ініціативи громадськості
  • Визначено перелік питань, щодо яких консультації з громадськістю проводяться обов’язково
  • Пропозиції, які надійшли за результатами проведення консультацій враховуються або надається вмотивована відмова
  • Матеріали про проведення консультацій (подані пропозиції, протоколи засідань тощо) публікуються на офіційному веб-сайт міської ради