Зареєстровано законопроект по розширенню місцевої демократії

Народні депутатки Світлана Заліщук та Альона Шкрум виступили ініціаторками реєстрації законопроекту 7297-1, який був розроблений експертами проекту USAID «Громадяни в дії».


Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо статутів територіальних громад (№ 7297-1 від 30.11.2017)
пропонує удосконалити нормативно-правову базу регулювання механізмів демократії участі та забезпечити участь громадян у місцевому самоврядуванні.

Прийняття законопроекту сприятиме розвитку громадянського суспільства та участі громадян в процесах прийняття рішень на місцевому рівні. Забезпечить ефективну співпрацю органів місцевого самоврядування та членів територіальних громад, що сприятиме збільшенню довіри до органів влади з боку громадян. 

В свою чергу, законопроект:

- встановлює вимоги для нормативно-правового регулювання механізмів місцевої демократії органами місцевого самоврядування;

- передбачає, що детальний порядок ініціювання, проведення та застосування механізмів місцевої демократії регулюється органами місцевого самоврядування у статутах територіальних громад або окремих рішеннях місцевих рад;

- визначає перелік питань, щодо механізмів місцевої демократії, які мають бути врегульовані у рішеннях органів місцевого самоврядування та статутах територіальних громад;

- визначає перелік питань, які повинні бути врегульовані у статуті територіальної громади;

- скасовує обов’язковість реєстрації статуту територіальної громади в органах юстиції;

- визначає обов’язковість ухвалення статуту територіальної громади органами місцевого самоврядування.

В умовах процесу децентралізації, надзвичайно актуальним є ефективне правове регулювання та якісні норми і процедури, які повинні забезпечити розвиток демократії участі на місцевому рівні. 

Щодо питань пов’язаних із законопроектом можна звертатись до адвокасі-менеджера проекту Максима Лукінюка Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..