Біла Церква отримала демократичний статут міста

Депутати Білоцерківської міської ради затвердили новий статут міста, який суттєво розширив можливості для мешканців керувати справами громади.

 

Як основу для роботи були використані типові документи проекту USAID«Громадяни в дії», а експерти проекту Іван Лукеря та Максим Лукінюк надавали консультаційну підтримку міській владі.

 

Така активна участь проекту «Громадяни в дії» дала свій чудовий результат, і тепер мешканці Білої Церкви мають один з найбільш демократичних статутів громади.

 

200-тисячна громада Біло Церкви отримала одні з найнижчих «порогів» для участі в управління своїм містом.

 

Щоб подати місцеву ініціативу потрібно зібрати лише 50 підписів мешканців територіальної громади. Тож всього 50 підписів і проект рішення громадян потрапляє на розгляд депутатів міської ради. Це чудовий інструмент для вирішення проблем.= громадян.

 

Аналогічно низький поріг і для ініціювання громадських слухань. Всього 50 підписів, і мешканці Білої Церкви можуть скористатись цим інструментом місцевої демократії.

 

Новий статут міста також суттєво розширив можливості громадян контролювати владу. Відтепер будь-яка громадська організація може провести офіційну експертизу діяльності органів влади. Відповідна процедура теж передбачена статутом.

 

З ухваленням нового статуту, містяни тепер можуть ініціювати звіт міського голови чи депутатів, які будуть зобов’язані прозвітувати за свою роботу.

 

І додатковим бонусом є збільшення прозорості роботи комунальних підприємств.

 

«Ще минулого року Біла Церква була серед аутсайдерів місцевої демократії. Тепер місто є серед лідерів. Громада міста стала однією з найбільш озброєною в Україні інструментами впливу на владу» - відмітив керівник проекту «Громадяни в дії» Максим Лациба.

 

Завантажити статут міста.