«Громадяни в дії» закликають терміново зареєструвати законопроект, який скасовує дискримінаційні норми е-декларування для громадських організацій

Команда проекту «Громадяни в дії» закликає Президента України Петра Порошенка невідкладно зареєструвати законопроект, який скасовує дискримінаційні норми е-декларування для громадських організацій.

 

Законопроект був розроблений коаліцією громадських організацій «Реанімаційний пакет реформ» та переданий в Адміністрацію Президента офіційним зверненням.

 

Цей законопроект має на меті виправити основні вади нещодавно ухвалених правок до Закону «Про запобігання корупції». Зокрема, пропонується скасувати необхідність подачі е-декларацій для громадських організацій, які не мають жодних повноважень і відповідно не можуть бути прирівняні до осіб, які виконують функції держави або місцевого самоврядування.

 

Законопроектом пропонується скасувати більшість нечітких та дискримінаційних норм пов’язаних з необхідністю заповнювати е-декларації «учасників антикорупційних заходів» та членів громадських організацій, які отримують кошти на імплементацію стандартів антикорупційної політики від проектів міжнародної технічної допомоги державі Україна.

 

Також має бути скасоване е-декларування для контрагентів, які надають послуги громадським організаціям ( постачальники канцелярії, оренди офісів, інтернет-провайдери тощо). Оскільки наразі всі співробітники таких компаній зобов’язані подавати електронні декларації.

 

Проект «Громадяни в дії» вже проводив правовий аналіз та визначив 10 основних вад е-декларування для «антикорупційних громадських організацій», більшість з яких виправляє законопроект розроблений коаліцією «Реанімаційний пакет реформ».

 

«Громадяни в дії» закликають Президента України подати законопроект, який ліквідовує дискримінаційні норми законодавства, що погіршують правове середовище для діяльності громадянського суспільства України.

 

Довідкова інформація:

Текст законопроекту підготовленого «Реанімаційним пакетом реформ»

Висновок Центру політико-правових реформ щодо Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 р. №1975-VIII

Короткий зміст поправок дo Закону України "Про запобігання корупції", підготовлений Міжнародним центром некомерційного права.