Здається стає поганою звичкою, що керівники та виконавці в нашій країні живуть в різних реальностях. Керівництво Департаменту надання адміністративних послуг запевняє наших експертів що ВСІ ЦНАПИ міста Києва приймають документи на реєстрацію та внесення змін у статути громадських організацій.
Проте ми в чергове отримуємо скаргу від громадських активістів, яким відмовляють в прийняті документів та відправляють подавати їх в міське управління юстиції. Останньою краплею став ЦНАП Подільського району, де вже нам по телефону підтвердили, що переадресовують до міського управління юстиції, всіх хто хоче зареєструвати громадську організацію. Причина - «не налагоджена співпраця між ЦНАПами та управлінням юстиції, тому ми не можемо знати чи зареєструвати чи ні вашу організацію».
Більш того, людей дурять, показуючи «документи», які «доводять», що клієнти мають йти в управління юстиції. Хоча жодного такого документу не існує в природі.
Всі (наголошуємо на цьому слові) Центри надання адміністративних послуг міста Києва ЗОБОВ’ЯЗАНІ прийняти документи на реєстрацію чи внесення змін в статут громадського об’єднання. Після цього ЦНАП пересилає документи в управління юстиції, де власне відбувається реєстрація. Але документи ЦНАП зобов’язаний прийняти.
Так, ЦНАП не надає консультації чи все ок у Ваших документах, але ці консультації можуть надати: в Центрах безоплатної вторинної правової допомоги, в міському управління юстиції або за контактами нашої «гарячої лінії».
Наш проект підготував методичні рекомендації для працівників ЦНАПів, міська юстиція провела навчання для всіх 11 ЦНАПів міста Києва. Також центри були забезпечені інформаційними матеріалами. Жодних відмовок ЦНАПів не може бути.
Керівник проекту «Громадяни в дії» Максим Лациба, як заступник голови Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства при КМДА, ініціює розгляд питання неналежної роботи ЦНАПів Києва на найближчому засідання Коордради.