Правове регулювання громадських слухань в Кривому Розі

Громадські слухання - це колективні зустрічі громадян з представниками місцевої влади, на яких обговорюються та ухвалюються пропозиції щодо вирішення актуальних проблем міста.

 

Правове регулювання

 

• Статут територіальної громади міста Кривий Ріг, затверджений рішенням Криворізької міської ради від 22.11.2017 р. №2197

Стаття 12 «Громадські слухання» Статуту частково відповідає критеріям належного врядування.

 

 

Статут закріплює право ініціативи громадських слухань за членами територіальної громади. Врегульовано процес реєстрації ініціативи, організації і проведення громадських слухань. Мешканці громади проводять збори, де обирають ініціативну групу з 5-10 осіб. На зборах мають бути присутні: - не менше 200 членів громади, для ініціювання міських і районних громадських слухань (питання стосуються всього міста, певного району міста); - не менше 20 осіб – для проведення громадських слухань менших територіальних утворень (питання стосується мікрорайону, кварталу, вулиці, будинку (–ів)).

 

 

Статутом визначені норми щодо інформування членів територіальної громади про проведення громадських слухань лише за 7 днів до них. Також визначено, що пропозиції, які вносяться за результатами слухань, підлягають обов’язковому розгляду органами та посадовими особами місцевого самоврядування. Визначено норму щодо обов’язковості оприлюднення рішень місцевою владою за результатами прийнятих рішень на громадських слуханнях.

 

 

Рекомендуємо внести зміни до статті 12 Статуту «Громадські слухання», де спростити процес створення ініціативної групи з проведення громадських слухань, а також розширити повноваження ініціативної групи. Збільшити період збору підписів на підтримку проведення громадських слухань. Надати право обирати головуючого на громадських слуханнях ініціаторам слухань.